Wakacje – dlaczego tak na nie czekamy?

Na pierwszy rzut oka pytanie to wydaje się dosyć banalne, a raczej odpowiedź na nie. Wszyscy zgodnie stwierdzimy przecież, że na wakacje czeka się tylko i wyłącznie w jednym celu, a mianowicie po to, żeby odpocząć, żeby zrelaksować się wreszcie po ciężkiej pracy czy całym roku nauki w przypadku uczniów i studentów. Na wakacje czekamy również po to, żeby mieć więcej czasu dla osób ukochanych, dla osób nam najbliższych, których niejednokrotnie zaniedbujemy popadając w wir pracy czy mnóstwa innych czekających na nas obowiązków. Niemniej jednak, wszystko to zazwyczaj sprowadza się do jednego, a mianowicie do wyjazdów.

Wakacje = wyjazd

Dla niemal wszystkich nas wakacje to czas wyjazdów i to, jak mówi nam jeden z artykułów na portalu Travelovo.com.pl, najczęściej są to jednak wyjazdy nad morze. Cytując wspomniany artykuł:

Dla wielu osób, a właściwie chyba dla zdecydowanej większości z nas wakacje równają się wyjazdom nad morze. Oczywiście nie ma w tym niczego złego – jeśli mieszkamy w kraju, który ma dostęp do morza, to dlaczego mielibyśmy z tego nie korzystać?

link do źródła – http://www.travelovo.com.pl/wypoczynek-w-ustce/

Z pewnością niektórzy z was kręcą teraz głową potwierdzając ten fakt – lubimy jeździć nad morze, wakacje dla nas oznaczają zabawę właśnie nad wodą i to zwykle nad rodzimym morzem Bałtyckim. Druga część czytelników może jednak stanowczo temu zaprzeczać twierdząc, że ani razu w ciągu swojego życia nie byli nad morzem, a wakacje, jeśli już się ich wreszcie doczekali, zawsze spędzali w górach lub gdziekolwiek indziej, ale na pewno nie nad morzem. Na całe szczęście jesteśmy wolni i mamy wybór – nie musimy sugerować się innymi przy podejmowaniu decyzji odnośnie destynacji naszego wakacyjnego wyjazdu. Jedziemy więc tam, gdzie chcemy. Nie to jest jednak istotą niniejszego artykułu, a raczej to, że jeśli mamy czas, jeśli nas na to stać i jeśli doczekaliśmy się upragnionych wakacji, to korzystamy z tego często waśnie w taki sposób, że pakujemy trochę rzeczy do zakurzonej walizki i ruszamy w świat!

Odpoczynek, relaks i regeneracja

Wyjazdy bardzo nam służą, zatem nic dziwnego, że właśnie w taki sposób spędzamy swoje urlopy, jeśli już uda nam się je z szefem wynegocjować. Wyjazd w lubiane miejsce może pomóc nam zregenerować się psychicznie oraz fizycznie. Dzięki takiej regeneracji nabieramy nowej ochoty i energii do podejmowania kolejnych codziennych trudów i obowiązków, od których na dłużej niestety nie da się uciec. I choć nieczęsto zdarza się nam wyjechać na dłużej niż tydzień lub dwa, to jednak taki krótki urlop jest nam w stanie bardzo dużo dać. Zapewnia odpoczynek, zapewnia relaks i regenerację organizmu. Dzieci mają rozrywkę, natomiast rodzice są szczęśliwi, bo mogą spędzić czas z najbliższymi osobami oddając się wówczas tylko im i przestając koncentrować się na szarej rzeczywistości. Do niej, po wakacjach, trzeba będzie oczywiście wrócić, ale to dopiero za tydzień, czy dwa. Teraz odpoczywajmy i zbierajmy siły zapominając o otaczającym nas świecie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: