Prace wyburzeniowe w budownictwie drogowym.

młot do koparkiRealizacja remontu nawierzchni drogowych wymaga nie tylko możliwości wykonania nawierzchni bitumicznej, czy też przygotowania poboczy i chodników, ale także możliwości skutecznego i szybkiego demontażu istniejącej nawierzchni. Oczywiście dotyczyć to będzie jedynie sytuacji remontu nawierzchni już istniejących, bowiem w przypadku dróg nowo budowanych, nie będziemy mieć tego typu problemów. W celu zapewnienia sobie możliwości skutecznego demontażu starej i wysłużonej już nawierzchni drogowej, warto zaopatrzyć się w odpowiednie młoty hydrauliczne do koparek, które w tym akurat przypadku znacznie ułatwią cały proces demontażu i skrócą go do niezbędnego minimum.

Skuteczny demontaż nawierzchni drogowej.

Oczywiście w przypadku mniej wytrzymałych nawierzchni, które dodatkowo znajdują się w bardzo kiepskim stanie technicznym, można po prostu postarać się odpowiednio zedrzeć nawierzchnię przy zastosowaniu ładowarki. Jednakże jeśli nawierzchnia jest wykonana dość solidnie a do tego położona na płytach betonowych, zaczynamy mieć poważny problem. W takich okolicznościach jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie w pierwszej kolejności rozkruszenie istniejącej warstwy betonu i nawierzchni bitumicznej, a następnie jej zdarcie i wywiezienie z terenu budowy. W celu skutecznego przeprowadzenia prac demontażowych, a ściślej rzecz biorąc, samych prac związanych z rozkruszeniem betonu i starego asfaltu, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie młotów hydraulicznych do koparek, które charakteryzują się bardzo dużą siłą uderzenia. Są to urządzenia montowane zamiast łyżki do koparki, a wykorzystując układ hydrauliczny koparki, zapewniają nam możliwość kruszenia betonu i litej skały z siłą kilkuset a nawet kilku tysięcy Dżuli. Jest to siła kaset razy większa niż najmocniejsze, ręczne młoty pneumatyczne, wobec czego wystarczy sobie pomyśleć, do czego zdolna będzie maszyna wyposażona w tego typu, hydrauliczny młot do koparki.

Dobór odpowiedniego młota hydraulicznego do koparki.

W zależności od typu i rodzaju posiadanej koparki, trzeba będzie dobrać do niej odpowiedni młot hydrauliczny. Dobieramy je przede wszystkim pod względem masy, gdyż do małych urządzeń, trudno będzie zamontować młoty o największej sile uderzenia. Po prostu koparka nie wytrzymałaby pracy tego urządzenia. W przypadku prac wyburzeniowych w budownictwie drogowym, bardzo dobrze sprawdzać się będą młoty angielskiego producenta Arrowehead Rockdrill, na przykład młot hydrauliczny arrowhead r75, przeznaczony do stosunkowo dużych koparek o masie własnej od 6,5 do 8,5 tony. Młot ten zapewnia nam uderzenie o energii 1200 J, co jest naprawdę wyjątkowo dobrym osiągnięciem. Wraz z zamówionym młotem hydraulicznym, dostaniemy odpowiednie przewody przyłączeniowe oraz płytę montażową, dostosowującą młot hydrauliczny do potrzeb posiadanego przez nas modelu koparki. Z całą pewnością można będzie powiedzieć iż urządzenia tego typu stanowią przyszłość budownictwa, zapewniając znaczne skrócenie czasu niezbędnego do przeprowadzenia niezbędnych prac wyburzeniowych, co w wielu przypadkach może stanowić o sile przebicia na rynku usług budownictwa drogowego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: