Trekking wysokogórski trasą Haute Route.

Praktycznie każdy pasjonat trekkingu górskiego, będzie chciał prędzej czy też później zaliczyć jedną z trudniejszych I bardziej wymagających tras, jaką jest Haute Route. Oczywiście mówimy tutaj o tych bardziej doświadczonych, dla których nie będzie to zadaniem zbyt karkołomnym. Musimy przecież zdać sobie sprawę z faktu tego, iż jest to rzeczywiście bardzo wymagająca trasa wysokogórska, wobec czego bez odpowiedniej wiedzy w tym zakresie i prawidłowego przygotowania, raczej nie powinniśmy się na nią zapuszczać. Chodzi nam tutaj także o to, aby prawidłowo się zaopatrzyć w niezbędne, wysokogórskie, alpejskie wyposażenie, które może się okazać niezbędne na wielu odcinkach trasy.

Przebieg trasy Haute Route.

Wycieczka na trekking wysokogórski trasą Haute Route, organizowana przez biuro podróży Apter, podzielona jest na dwa etapy, przy czym pierwszy, dostępny będzie praktycznie dla każdego, natomiast drugi jest już przeznaczony jedynie dla najbardziej zaawansowanych i doświadczonych, górskich podróżników. W trakcie etapu pierwszego, będziemy poruszać się standardowymi szlakami turystycznymi, bez konieczności stosowania jakiegokolwiek sprzętu alpinistycznego. Drugi zaś etap będzie już właściwą turą wysokogórską, gdzie wymagana będzie dobra kondycja, zdrowie, przygotowanie, doświadczenie i rzecz jasna, profesjonalne wyposażenie alpinistyczne. Drugi etap będzie tutaj charakteryzować się wysokim poziomem trudności, bowiem trasa wiedzie na wysokości powyżej 3700 m n.p.m., niejednokrotnie z przejściami po lodowcach. Warto tutaj z góry przygotować się na trudności jakie będzie za sobą nieść ten etap, dużo wcześniej organizując sobie całe niezbędne wyposażenie.

Wyposażenie na trekking Haute Route.

Jak wspomnieliśmy powyżej, trekking Haute Route wymagać będzie odpowiedniego przygotowania i wyposażenia. Tutaj nie ma już miejsca na jakiekolwiek żarty i brak należytego oszacowania własnych możliwości, bowiem nie będzie możliwości odłączenia się od grupy i samodzielnego zejścia z trasy, jak to ma miejsce w wielu innych przypadkach. Z niezbędnego wyposażenia, najważniejsze będą wygodne buty z dopasowanymi do nich rakami, czekan, oraz uprząż. Do tego rzecz jasna, przydany będzie solidny plecak z paskami umożliwiającymi przypięcie czekana. Ciepła odzież także będzie jednym z elementów niezbędnych, przy czym warto zwrócić uwagę na fakt, aby była to odzież w miarę możliwości jak najlżejsza. Każdy dodatkowy kilogram na trasie to dodatkowe obciążenie, które będzie nas spowalniać. Najlepiej jeśli odzież będzie w pełni wodoodporna, zapewniająca nam pełen komfort termiczny niezależnie od warunków panujących na trasie.
Najważniejsze jest w tym wszystkim jednak to, iż pokonanie trasy Haute Route, to w pewnym sensie pokonanie swoich własnych słabości, wobec czego, dla każdego pasjonata trekkingu będzie to zwieńczenie, ukoronowanie swoich wypraw.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: