Klejenie w przemysłowym łączeniu wielu elementów.

W toku produkcji wielu różnorodnych wyrobów, niezbędnych nam w życiu codziennym, bardzo często zachodzi konieczność trwałego połączenia ze sobą kilku elementów. W tym celu wykorzystywane są różnorodne metody ich łączenia, aczkolwiek najbardziej popularne jest w rzeczy samej spawanie, o którym wiedzą z całą pewnością wszyscy. Niemniej jednak pozwala nam ono jedynie na sprawne łączenie ze sobą elementów metalowych, zaś w przypadku elementów plastikowych, niestety musimy zastosować inne rozwiązania. Może to być zgrzewanie, aczkolwiek najczęściej wykorzystywane będzie w tym zakresie klejenie. w szczególności zaś klejami utwardzanymi za pomocą promieniowania UV.

Kleje utwardzane promieniowaniem UV.

Takie rozwiązanie technologiczne pozwala nam osiągnąć bardzo dobre efekty w zakresie produkcji przemysłowej, bowiem kleje utwardzane promieniami UV, charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Najważniejsze z punktu widzenia komfortu produkcji zalety to:

  • Długi okres żywotności kleju – czyli długi czas, który może upłynąć od nałożenia kleju do jego utwardzenia, bez ryzyka utraty właściwości. W zasadzie klejone powierzchnie mogą być regulowane względem siebie nawet przez godzinę.
  • Szybki czas utwardzania – w ciągu nawet kilkunastu sekund promieniowania UV, klej uzyskuje pełną twardość, co perfekcyjnie sprawdzać się będzie w procesach produkcyjnych na dużą skalę.
  • Wysoka trwałość połączeń klejonych – w zależności od rodzaju łączonych materiałów, i zastosowanego kleju będziemy uzyskiwać różne efekty, niemniej jednak zawsze będzie to wyjątkowo trwałe połączenie, gwarantujące stabilność łączonych ze sobą elementów.
  • Stosunkowo niski koszt wykonania połączenia

Generalnie rzecz więc biorąc, klejenie z zastosowaniem klejów utwardzanych promieniowaniem UV, daje nam bardzo ciekawe możliwości w zastosowaniu przemysłowym. Trzeba tutaj co prawda swoje linie produkcyjne wyposażyć w odpowiednie urządzenia UV do utwardzania klejów, co będzie pociągać za sobą pewne koszty, niemniej jednak nie jest to koszt aż tak wygórowany. Poza tym, dość szybko, cała inwestycja będzie się nam zwracać.

Zastosowanie technologia klejenia utwardzanego promieniowaniem UV.

Technologia tego typu będzie wykorzystywana w wielu branżach produkcyjnych, aczkolwiek zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się ją w elektronice czy tez elektrotechnice. Rzadziej nieco w motoryzacji innych branżach technicznych. Generalnie jednak klejenie w takim zakresie jest dość spopularyzowaną już technologią, toteż w wielu przypadkach będzie stosowane. Obecnie, odpowiednie kleje jak również urządzenia UV do ich utwardzania, możemy zakupić także w mniejszych wersjach, dopasowanych do użytku domowego, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie kleić ze sobą elementy PCV, osiągając wysoki poziom jakości połączeń. Będzie to bardzo przydatne w przypadku wszelkiego rodzaju napraw realizowanych przez nas samych w domu, oraz czasem może się przydać także w przypadku prac montażowych w domu. Po prostu nakładamy klej na przygotowane powierzchnie, a następnie z pomocą ręcznej lampy UV do utwardzania klejów, przeprowadzamy proces utwardzania i połączenie gotowe.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: