Koparko-ładowarka z funkcją mieszania betonu.

Posiadanie w firmie budowlanej koparko-ładowarki, to na dzień dzisiejszy swego rodzaju standard. Szczególnie w przypadku nieco większych firm, które na co dzień w miarę samodzielnie realizują wiele prac budowlanych, takich jak chociażby stawianie ogrodzeń, czy też prace typowo brukarskie. W tych przypadkach maszyna tego rodzaju jest wręcz niezastąpione, zaś ciągłe jej wypożyczanie traci jakikolwiek sens z punktu widzenia finansów firmy. W przypadkach tych będziemy mieć także do czynienia z koniecznością używania dużych ilości betonu, toteż warto przemyśleć inwestycję w dodatkową łyżkę do mieszania do betonu, montowaną w zamian za tradycyjną łyżkę ładowarki, co pozwoli przygotowywać beton na placu budowy, w ilości i czasie zależnym od aktualnych potrzeb.

Funkcjonalność łyżki do mieszania betonu.

Jeśli chodzi o funkcjonalność łyżek do mieszania betonu ładowarką, to trzeba tutaj od razu powiedzieć, iż mimo wymiany łyżki na taką z opcją mieszania, w dalszym ciągu zachowujemy możliwość jej wykorzystania do ładowania sypkich materiałów budowlanych. Jedynym ograniczeniem będzie tutaj kratownica zabezpieczająca mechanizm mieszadła przed dostaniem się do niego większego sortymentu kamieni. Wobec tego też nie będziemy mieć możliwości prowadzenie załadunku większych sortymentów kamienia na podbudowę. W takich przypadkach koniecznością będzie zmiana łyżki na tradycyjną, co jednak nie zajmuje zbyt dużo czasu. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż łyżka do mieszania montowana na ładowarce, będzie jednym z ciekawszych rozwiązań dla wielu firm budowlanych, głównie zaś tych zajmujących się brukarstwem, budownictwem drogowym, czy też montażem ogrodzeń.

Eksploatacja łyżki do mieszania betonu.

Warto sobie tutaj także powiedzieć kilka sów więcej na temat samej eksploatacji łyżki do mieszania betonu, sposoby przygotowywani betonu, oraz zalet jej posiadania. Przygotowywanie betonu w łyżce do mieszania betonu jest wyjątkowo proste. Wsypujemy do środka niezbędne ilości składników (w zależności od naszej maszyny możemy mieć różne możliwości przerobowe od 250 do nawet 1000 litrów betonu). Następnie uruchamiamy maszynę i w ciągu kilkunastu minut mamy gotowy do wykorzystania beton. Wielką zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż przygotowywany beton możemy od razu rozwieźć ładowarką po całym terenie budowy, dokładnie tam, gdzie będzie on aktualnie potrzebny. Możemy przygotowywać beton mokry, półsuchy, oraz całkiem suchy, który przydaje się na przykład do podsypki pod nawierzchnie brukarskie. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż inwestycja w łyżkę do mieszania betonu do ładowarki kołowej, będzie jak najbardziej uzasadniona, a co najważniejsze, przyniesie firmie budowlanej konkretne korzyści w postaci oszczędności na kosztach zakupu gotowego betonu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: