Wybór okien do nowego domu.

Podczas budowy domu jednorodzinnego, zawsze nadejdzie moment, w którym koniecznością będzie podjęcie decyzji w zakresie doboru okien. Jest to bardzo ważna decyzja, bowiem musimy tutaj pamiętać, iż poprzez okna tracimy sporą część ciepła z wnętrza domu, toteż im lepszej jakości okna zakupimy, tym mniejsze rachunki przyjdzie nam zapłacić. Okna to także dostarczanie do wnętrz pomieszczeń mieszkalnych odpowiedniej ilości światła dziennego, co także powinniśmy brać pod uwagę przy ich doborze. Generalnie, warto tutaj poświęcić nieco więcej uwagi kwestii doboru okien do naszego domu, gdyż będzie się to przekładać na nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa przez najbliższe lata eksploatacji domu.

Parametry techniczne okien.

W pierwszej kolejności, trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na kwestię parametrów technicznych pozyskiwanych okien, bowiem to one będą przekładać się na straty ciepła i komfort wewnątrz pomieszczeń. Głównym parametrem, na który musimy tutaj zwrócić szczególną uwagę, jest parametr przenikalności cieplnej. Im niższa wartość tego parametru tym lepiej dla nas, bowiem mniej ciepła będziemy wytracać poprzez okna, a tym samym, zapłacimy niższe rachunki za ogrzewanie. Dość istotną kwestią będzie tutaj także parametr izolacji akustycznej, przekładający się na tłumienie hałasów zewnętrznych. Dzięki dobrej izolacji akustycznej, zewnętrzne hałasy, odgłosy przejeżdżających samochodów, czy też bawiące się w ogródku dzieci, nie będą nam przeszkadzać w odsypianiu nocnej zmiany. Można tutaj więc powiedzieć, iż są to dwa najistotniejsze parametry techniczne dotyczące okien do naszego domu, które będą przekładać się na oszczędności i komfort korzystania z samego domu.

Dobór okien.

Oczywiście sam dobór okna nie będzie kończyć się na etapie dobrych parametrów izolacji termicznej i akustycznej, bowiem okna trzeba będzie jeszcze dopasować względem rozmiaru oraz estetyki ich wykończenia. Są to kwestie bardzo ważne, bowiem rozmiar okien powinien być dopasowany do naszych wnęk, a te powinny z góry być dopasowane do zapotrzebowania pomieszczeń mieszkalnych na światło dzienne. W kwestii estetyki zaś, powinniśmy skupić się przede wszystkim na doborze okien w zgodzie z obecnie obowiązującymi standardami ekonomicznymi. Możemy także oczywiście wybierać pomiędzy naturalnymi oknami z drewna, jak i oknami z PCV, przy czym współczesne technologie produkcyjne, zapewniają, iż nawet okna z PCV, mogą być wykonane w estetyce drewnianej. Dobrze okna PCV będą praktycznie nie do odróżnienia, toteż, tutaj decyzje powinniśmy podejmować jedynie w oparciu o własne przekonania w tym zakresie, gdyż trzeba pamiętać o tym, iż zarówno okna z PCV, jak i okna drewniane, będą pociągać za sobą pewne wady, jak i zalety. My zaś musimy określić, które kwestie są dla nas bardziej istotne, a które możemy odpuścić, i w wyniku tych decyzji, dokonać wyboru odpowiedniej dla nas stolarki okiennej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: