Efektywny zestaw audio do salonu.

Każdy z nas z cała pewnością w swoim salonie posiada bardzo dobrej klasy telewizor. Niejednokrotnie będzie to nawet telewizor 4K, gwarantujący nam bardzo dobre warunki do oglądania filmów. Niemniej jednak, niezależnie od klasy posiadanego telewizora, z całą pewnością nie zagwarantuje on nam tak samo dobrych wrażeń odsłuchowych, podczas oglądania telewizji, wobec czego warto tutaj przemyśleć kwestię inwestycji w lepszej jakości sprzęt audio. Podstawowym rozwiązaniem będzie tutaj zakupienie odpowiedniego wzmacniacza stereo i dobrej klasy kolumn głośnikowych, aczkolwiek trzeba będzie się w tym przypadku liczyć ze stosunkowo sporymi Kostami takiej inwestycji.

Wybór wzmacniacza stereo.

Podstawowym elementem każdego zestawu audio do salonu będzie dobrej klasy wzmacniacz stereo i nie mówimy tutaj bynajmniej o popularnych kiedyś wzmacniaczach serii Diora itp. Obecnie mamy na rynku o wiele większą ilość profesjonalnych producentów, specjalizujących się w wytwarzaniu wzmacniaczy audio o bardzo dobrych parametrach i wysokiej jakości dźwięku. Zaletą takich wzmacniaczy jest także to, iż są one wielofunkcyjne. Możemy do takiego wzmacniacza stereo podłączyć zarówno telewizor, jak i DVD, czy też odtwarzacz audio, i przygotować w naszym salonie coś na wzór studia odsłuchowego. Oczywiście przy odpowiedniej adaptacji akustycznej pomieszczenia. Dobry wzmacniacz stereo będzie tutaj dysponować zarówno możliwością podłączenia standardowych kolumn stereo, jak i kolumn głośnikowych w systemie 5.1 oraz 7.1. Po prostu musi to być urządzenie o wielu możliwościach konfiguracyjnych, abyśmy w przyszłości przy zmianie głośników na przykład na lepsze, nie musieli wymieniać całego zestawu.

Kolumny stereo.

Bardzo ważnym elementem naszego zestawu będą także kolumny stereo, bowiem to przez nie będziemy mogli usłyszeć dźwięk, jaki oferuje nam wzmacniacz. Oczywiście każde kolumny będą grać nieco inaczej. Będą charakteryzować się nieco odmiennym pasmem przenoszenia. Mówiąc po prostu, jedne będą mieć lepszy sopran, inne pasmo środkowe, a inne basy. My zaś musimy dobrać kolumny w taki sposób, aby odpowiadały przede wszystkim nam osobiście. Nie ma sensu za bardzo bazować w tej kwestii na opiniach innych użytkowników. Ich opinie możemy jedynie brać pod uwagę w kwestii konstrukcji i solidności wykonania poszczególnych kolumn. Brzmienie jest tutaj sprawą bardzo indywidualną, i koniecznością będzie po prostu osłuchanie potencjalnych kolumn, przed ich zakupem.

Warto jednakże zwrócić też uwagę na akustykę salonu odsłuchowego, bowiem niektóre z nich są tak dobrze zaadaptowane akustycznie, iż praktycznie każde kolumny zabrzmią dobrze. Zaś po zainstalowaniu ich w naszym salonie niestety nie będzie to dobra jakość. Tutaj trzeba będzie także zwrócić uwagę na akustykę naszego salonu i pomyśleć o kwestiach związanych z jej poprawą, które także mogą pociągnąć za sobą spore koszty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: