Zioła w czasie klimakterium. Które najlepsze?

Czas klimakterium to dla każdej z kobiet zdecydowanie jeden z najtrudniejszych okresów życia. Przede wszystkim ze względów zdrowotnych, bowiem w tym czasie pojawia się wiele różnych dolegliwości. Są to w dużej mierze dolegliwości natury fizycznej, aczkolwiek mogą się także pojawiać te, natury psychicznej. Najważniejszym problemem do pokonania będzie samoakceptacja, której brak pojawia się w tym czasie, ze względu na utratę zdolności prokreacyjnych. Odpowiednie zioła w czasie klimakterium będą z całą pewnością mieć stosunkowo zbawienny wpływ na stan zdrowia, niemniej jednak w tym zakresie, konieczne będzie solidne wsparcie ze strony partnera. W przeciwnym razie, może się to skończyć stosunkowo nieprzyjemnie dla kobiety przechodzącej okres menopauzy.

Dolegliwości w okresie klimakterium.

Jak już wspomnieliśmy, w czasie klimakterium będą pojawiać się różnorodne dolegliwości, zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Większość z nich jest bardzo charakterystyczna dla okresu przekwitania, wobec czego można je od razu z menopauzą powiązać. Znajdą się jednak także i takie dolegliwości, które nie będą od razu, czytelnie wskazywać klimakterium. Warto sobie dość dogłębnie tego typu kwestie omówić, bowiem pozwoli to nam na wczesne wychwycenie początku przekwitania i działanie w kierunku minimalizowania negatywnych skutków tego okresu.

Podstawowe zaburzenia fizyczne w czasie klimakterium:

  • Uderzenia fal gorąca wraz z pojawiającym się zaczerwienieniem twarzy i szyi.
  • Zwiększony poziom drażliwości
  • Nadpotliwość.
  • Zaburzenia cyklu miesięcznego: zbyt długie lub zbyt krótkie cykle, krwawienia nadmiernie obfite, bądź planie pomiędzy okresami

Poza tymi, w zasadzie standardowymi dolegliwościami zdrowotnymi, mogą się pojawiać także inne dolegliwości, które na pierwszy rzut nie będą charakterystyczne dla przekwitania.

Zaburzenia dodatkowe nie wiązane z okresem klimakterium:

  • Zaburzenia wyglądu skóry – staje się cienka i przesuszona, co wynika ze zmniejszenia syntezy kolagenu, czy też zanikania gruczołów łojowych.
  • Częściowy zanik śluzówki pochwy – skutkiem czego pojawia się świąd, stany zapalne czy też zwiększona podatność na zakażenia
  • Bóle stawowo-mięśniowe – ogólne przemęczenie, mrowienie dłoni, zaburzenia czucia dłoni.
  • Zaburzenia trzymania moczu oraz wzdęcia.

Są to więc dość kłopotliwe dolegliwości, które mogą od samego początku wskazywać na rozpoczęcie menopauzy, aczkolwiek nie zawsze będą tak zakwalifikowane. Wychwytując jednakże takie dolegliwości warto od razu przeprowadzić wnikliwe badania, bowiem może się okazać, iż to jest właśnie okres menopauzy.

Zioła w czasie klimakterium.

Jak też już wspomnieliśmy, odpowiednio dobrane zioła w czasie klimakterium będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż zioła nie wywołują skutków ubocznych leczenia. W przeciwieństwie do leków farmakologicznych. Tutaj zaś możemy dobrać odpowiednie zioła, oczywiście w porozumieniu z lekarzem prowadzącym i skutecznie wspierać organizm, w radzeniu sobie z chorobą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: